Cookie Consent by Privacy Policies website
O nás / Samostatne usporiadané skupiny

Centrum pre deti a rodiny DobšináSamostatne usporiadané skupiny

SUS Športovci

Sme SUS Športovci a pred rokom sme sa celá skupina presťahovali do rodinného domu na Hnileckej ulici. Je nás tu 10 detí. Veľmi sa snažíme udržiavať si svoj nový domček v čistote a poriadku, baví nás pracovať na úprave okolia domu, záhrady, radi sa zapájame do rôznych súťaži, akcii a podujatí. Máme tiež pekné úspechy vo výtvarných ale aj športových súťažiach. Žijeme si vo veľmi príjemnej rodinnej atmosfére so svojimi tetami a ujom a prežívame tu pekné spoločné chvíle. 

 

 

SUS Nádej

Voláme sa skupinka Nádej a bývame v kmeňovej budove CDR Dobšiná. Bývame tu spoločne 10 detí a 6 vychovávateľov. Radi chodíme na rôzne výlety napríklad do kina, na turistiku do Slovenského raja, do detského centra. 

 

 

 

SUS Rodinka Úžasných

Sme jedinečné a úžasné deti z CDR v Dobšinej a celý rok si nažívame ako jedna rodina v našej skupine Rodinka Úžasných. Stará sa tu o nás 6 vychovávateľov, s ktorými si spoločne vytvárame príjemný domov s pohodovou atmosférou. Svoju skupinku si udržiavame v čistote, svojpomocne si ju zveľaďujeme. Máme radi hudbu, baví nás tanec, venujeme sa športu, turistike. Voľný čas trávime aktívne, samozrejme s prihliadaním na naše individuálne schopnosti a potreby.  

 

SUS Nezábudky

SUS funguje od roku 2005. Deti sa v skupine rýchlo adaptujú, nakoľko vychovávatelia vytvárajú rodinné prostredie so zaujímavými aktivitami. Že vraj sa u nás deťom páči – navštívte nás – nech sa páči!  

 

SUS Permoník

Máme krásny domček v Dobšinej a voláme sa PERMONÍCI. Dobšiná je banícke mesto a Permoník je banský škriatok, ktorý sprevádzal baníkov, pomáhal im. Je to strážca lesných pokladov. Aj my sme taký lesní škriatkovia, pretože máme veľmi radi prírodu a potulky po nej. Veľmi radi máme branné hry. Sledujeme zmeny v prírode, pozorujeme krásy prírody, stromy, kvety, stopy zvierat. Radi bádame a spoznávame nové miesta. 

 

 

 

SUS Žabiatka

Sme skupinka s veselým názvom Žabiatka. Toto pomenovanie nás aj vystihuje, pretože ako malé žabiatka v prírode aj my radi skáčeme. Skáčeme z aktivity hravej na tvorivú, potom na športovú a relaxačnú, neskôr na spoločensko-kultúrnu až ku aktivite pracovnej. Skrátka chceme všetko vidieť, všetko skúsiť, veľa pekného zažiť. 

 

 

 

SUS Sedmokrásky

Pokojnú pohodovú atmosféru nájdete v SUS Sedmokrásky. Ako kvietky s týmto menom aj my sme obyčajní, vytrvalí, odolní, radi robíme radosť iným. Okrem školských povinností, ktoré každodenne máme, trávime veľa času na čerstvom vzduchu, najčastejšie na priľahlom ihrisku, kde si deti radi zahrajú futbal. Voľný čas venujeme turistike, výletom, zhotovovaniu výrobkov z rôznych materiálov, navštevujeme divadlo, rôzne kultúrne spoločenské a podujatia. Radi si zveľaďujeme svoju domácnosť a okolie domu, aby sme sa cítili príjemne a bezpečne.

 

SS Mladí dospelí

Sme mladí dospelí. Dosiahnutím plnoletosti máme možnosť samostatného bývania, kde môžeme ďalej rozvíjať naše schopnosti a zručnosti potrebné k tomu, aby sme vedeli byť samostatní po odchode z CDR. Hlavne sa chceme cítiť už konečne voľní a samostatní. To však obnáša tiež riadnu dávku zodpovednosti, ktorú nie vždy dokážeme uniesť. Máme k dispozícii sociálnu pracovníčku a psychologičku, ktoré sa nám venujú, keď s niečím potrebujeme pomôcť.

 

SUS Maminy

Na skupine Maminy sú matky s deťmi na základe dohody alebo tehotné ženy a tieto ženy po pôrode so svojimi deťmi. Spoločne sa učíme rodičovským zručnostiam, vzájomnému rešpektu a tolerancii. Poskytujeme im všestrannú starostlivosť, najmä sociálnu a psychologickú.

Centrum pre deti a rodiny Dobšiná">Aktuality

Centrum pre deti a rodiny DobšináRýchla správa

Meno:

E-mail:

Text správy:

Opíšte reťazec z obrázka:

Overovací reťazec
Vygenerovať nový reťazec